časopis

Otevřený dopis redakci Naší školy

Otevřený dopis adresovaný členům redakce časopisu Naše škola nastíní aktuální změny ve vedení celého projektu. Stane se tak v důsledku plnění dlouhodobého plánu nástupnictví.

Nejen díky nejlepší grafice středoškolského časopisu v České republice nás ostatní periodika právem odměnila 1. místem v Ceně školních redakcí

V červnu letošního roku projekt "Naše škola: Gymnázium Telč" studentů telčského gymnázia získal v Havlíčkově Brodu ocenění nejlepšího školního časopisu na Vysočině s postupem do celorepublikové soutěže školních časopisů. A tak se na celostátní kolo soutěže Školní časopis roku 2011 do Brna vydala 2. prosince 2011 šestice zástupců z naší redakce. Hyperlokální projekt "Naše škola: Gymnázium Telč" si z moravské metropole odvezl v mezinárodní konkurenci bezmála dvou set časopisů přihlášených do celé soutěže celkem pětici významných ocenění, peněžní odměnu a věcné dary od ASK ČR.

O webovém zázemí časopisu Naše škola

Nějaký čas trvalo, než měly internetové prohlížeče tu čest prohlížet stránky tohoto časopisu. V následujícím článku budeme rozebírat, jakým způsobem náš web vznikl, jaké problémy bylo třeba řešit, jak se snažíme obsah stránek zpřístupnit a zmíníme se i o interním systému NašíWiki.

Porady redakčního týmu a tisk Naší školy

Možná si neumíte představit, jak probíhá vydávání tištěné verze časopisu Naše škola. Celý složitý proces se vám pokusíme trochu přiblížit - v souboru následujících fotografiích, kde také naleznete i záběry ze schůzí redakční rady.

„Neděláme jen tak nějaký časopis, my vytváříme zcela nové souvislosti.“

Na dvě desítky ambiciózních a invenčních lidí se smyslem pro detail, schopností vytvářet nejen poutavý lokální obsah a komunikovat z telčského gymnázia, usedlo začátkem října v redakční radě zcela nového školního časopisu se jménem „Naše škola: Gymnázium Telč“.