Lucie Skálová

Kontakt:

Můžete ji kontaktovat pomocí tohoto formuláře.

Co dělá:

Lucka je naše pečlivá redaktorka. Nejčastěji píše články o kreslení a malování. Na časopise Naše škola si cení zejména jeho širokého záběru - od závažnějších témat se dostává přes informace od vedení školy až k rozbitým ventilům na toaletách...

Vzhůru za výročním pokladem našeho gymnázia

K oslavě 160. výročí od založení gymnázia v Telči přispěli svou troškou do mlýna i příznivci geocachingu. Za temné bouřlivé noci kamsi ukryli malou krabičku a v ní drobný poklad. Na internetu jsou vyvěšeny její souřadnice. Je jen na Vás, abyste s pomocí mapy a buzoly, nebo nadupané navigace poklad ulovili.

Maturanti se loučili se školou, čeká je svaťák a maturita

Všichni známe ten slavný den, kdy dostat se do školy bez úhony není tak snadný úkol, jak by se mohlo jindy zdát. Je to pátek před svatým týdnem, poslední moment, kdy se může maturant odvázat a dohnat to, co nestihl za své působení na škole.

Kdo zabil Natašu? Dokumentární snímek v Počátkách

Ty, které zkoušky dospělosti letošní školní rok minou, čeká mnoho poznávacích výletů do přírody, měření sil s ostatními školami ve sportovních i vědomostních kláních a velké množství naučných exkurzí. Jedna z prvních akcí byla ryze poznávací.

Tanec je stále živý, kulturní dům praskal ve švech

Letošní lekce tance manželů Málkových vyvrcholily v pátek 2. prosince 2011 slavnostní prodlouženou. Do sedlejovského kulturního domu mířily stovky spanilých dívek se svými gardedámami, ani počet galantních mladíků nebyl pozadu.

Třeťáci zachránili andulu, za nabyté vědomosti jsou vděční

Začátkem listopadu se konal kurz první pomoci pro třetí ročníky gymnázia. Mnozí studenti poznali, že populární dýchání z úst do úst není tak jednoduché, jak se zdá.

Klání bojovníků s ohněm opět hostilo náměstí v Telči

Oblíbenou kratochvílí dobrovolných hasičů mezi požáry je účast na různých soutěžích. Neschází se tedy jen u ohníčků, ale i na poctivých trénincích a posléze i na závodech jako je tento, pořádaný Sborem dobrovolných hasičů z Nevcehle.

Zvolenovice odhalily veřejnosti nové hřiště, účastníci fotbalového turnaje žasli

Za sedmero potůčky a sedmero vršky v malé, ale proslulé vesničce Zvolenovice se v sobotu 23. července sešlo šest fotbalových mužstev. Měřili své síly více než šest hodin. Vítězství nad šestičlennými týmy nakonec utržil tým Zvolenovice, v oranžových dresech. Druzí skončili zelení SK Telč a třetí příčky obsadili Sousedi v bílém. Svobodná Evropa nastoupila ve smuteční černé, Borati přijeli červení a Elite Warriors si obstarali červenomodrý proužek.

„Cena lidského života je pro mnoho lidí jenom pár čísel,“ míní pilot Stanislav Tarasovič

Lidské životy již více jak sedmnáct let zachraňuje. Pilot Letecké záchranné služby Jihlava, osmačtyřicetiletý Stanislav Tarasovič, již nějaký čas žije s rodinou na Vysočině, pochází z východoslovenského městečka Prešov a jako malý chtěl být kosmonautem. Absolvoval Vysokou vojenskou školu letectví v Košicích a později vyměnil maskáče za zdravotnickou bundu, aby mohl plnit své životní poslání - pomáhat lidem.

Australské umění zapomnělo na štětec, používá klacíky

Původní Aboriginské obyvatelstvo dnes žije na severu Austrálie a přilehlých ostrovech. V 19. století byli odsunuti a z Austrálie se stala trestanecká kolonie. Malířství zde má dlouhou historii. Je posvátné.

Maturitní ples 4.AS: Tanec v režii GymBeam

Maturitní ples střední odborné školy se uskutečnil v pátek osmnáctého února v prostorách, již tradiční, telčské sokolovny.Slavící maturanty doprovázela kapela Onkels, o předtančení se postarala jihlavská taneční skupina GymBeam.