rozhovor

„Jsme hrdinové současnosti, zachráníme i žáby!“

Lidé, kteří zachraňují náš majetek a mnohdy i naše životy každý den. Členové jedné ze tří skupin třešťských hasičů Miroslav Kolka, Petr Maslák, Hynek Novotný a Petr Sekava říkají: „Být hasičem není jen ježdění ve velkém červeném autě s majáky a houkačkou,“ aneb malé nahlédnutí do života požárníků.

Milan Šindelář: Herec horáckého divadla z Třeště sršící láskou ke geocachingu a zábavě

Jeden z nejstarších členů souboru Horáckého divadla Milan Šindelář před nedávnem oslavil šedesátku. Aktuálně ho můžeme vidět v inscenaci Terasa či Alenka v říši za zrcadlem. V Horáckém divadle působí již řadu let, nezapomenutelné bylo jeho ztvárnění čerta Trepifaiksla ve hře Dalskabáty, hříšná ves. Před kamerou se objevil v Četnických humoreskách.

Jan Štokr: Rodák z Telče obrem ve světe volejbalu

Telčský rodák, který má za sebou veleúspěšnou sérii v italské profesionální volejbalové lize za klub Trentino Volley. Se svým týmem v roce 2011 vyhrál volejbalovou Ligu mistrů a podmanil si Itálii. Je jednou z opor české reprezentace, a tak jsme se ho rozhodli vyzpovídat.

UK Praha: Budoucí lékařka Ilona Steinbauerová

První dívkou dotazovanou v rubrice se stala Ilona Steinbauerová z Telče. Podělila se s námi o zkušenosti ze studia lékařství v hlavním městě a prozradila, jak ji na studium připravila právě naše škola.

Ondřej Bambula: Šikovný cyklista se smůlou v patách

Pětadvacetiletý nadějný cyklista, který relaxuje vážnou hudbou. Má za sebou mnoho úspěchů v České republice i mimo ni. Jeho hlavní disciplínou je cyklokros, jezdí za CT Tábor. V době rozhovoru byl na zimním soustředění na Šumavě.

Martin Jaroš: Rozbrečel Chucka Norrise a ukázal Bolka Polívku jako loužičku oleje

Chtěl být archeologem, později diplomatem. Svou kariéru začínal psaním pro Hospodářské noviny, odkud se mu na přelomu tisíciletí naskytla příležitost ke spolupráci s tehdejším Oscarem. Byl u zrodu časopisu ČILICHILI. Nakonec se stal marketingovým ředitelem českého T-Mobilu. Minulý rok natočil reklamy s legendárním Chuckem Norrisem a letos se mu podařilo získat si diváky a jejich televize s Bolkem Polívkou a jeho „rejžou“ Kubou Kohákem.

ČVUT: Budoucí pan architekt

Nemáte představu o tom, jak to vypadá na některých vysokých školách a co všechno vás v tomto ohledu čeká? Rozhodli jsme se vám proto přiblížit prostředí, ve kterém se teď pohybují a také zkušenosti, které už stihli nabrat, bývalí studenti našeho gymnázia. Prvním z nich se stal Hynek Havlík ze Studené.