koncert

Sbory opět odzimovaly krahulecký kulturní dům, přijelo jich zazpívat sedm

Paní Zimě se letos nechce vzdát svou krutovládu, ale zdá se, že paní Hudbě to vůbec nezabránilo, aby tak jako každý rok opanovala 7. dubna 2013 od 14. hodiny odpolední alespoň na chvíli pole působnosti. Opravdu, zdálo se, že zmrzlým hudebním nadšencům nic nezabránilo přijít uctívat krásy sborového umění. Krahulčí je malá obec v blízkosti Telče a také hudební průsečík měst zúčastněných sborů. A Krahučí je také obec náležitě pyšná na nesoutěžní přehlídku pěveckého sborového umění, které již za ta léta získala punc pravé tradice. Těší se na ni zpěváci, obyvatelé místní i vzdálenější, uši více či méně kritické, před nimiž si kovová pásma a jiná ocenění musí sbory obhájit prakticky de novo.

AKTUALIZOVÁNO: Hrad Roštejn v sobotu opanuje jazzová hudba

Další ročník jazzového festivalu proběhne již tuto sobotu na nedalekém hradu Roštejn. Na dvou scénách se v průběhu odpoledne představí bezmála desítka hudebních uskupení.

V Krahulčí zazněla i dříve zakázaná Modlitba pro Martu

Při příležitostí celonárodní Tříkrálové sbírky připravila pro občany obec Krahulčí a místní vokálně-instrumentální skupina Voces Veimelcorum koncert. Ten proběhl 8. ledna 2012 a zazněla při něm i Modlitba pro Martu.

Krahulčí chystá koncert, výtěžek půjde do Zastávky

Tradiční Tříkrálová sbírka, kterou pořádá Charita České republiky se týká i našeho regionu. Letošní záměr s vybranými příspěvky z jihlavského okrsku je rekonstrukce budovy klubu ZÁSTÁVKA v Telči. Při příležitosti sbírky bude v Krahulčí koncert.

BOSCH pořádal Den plný zážitků, zamířilo na něj deset tisíc lidí

Rádio Vysočina a firma Bosch slavící 125 let svého působení, uspořádali v areálu jihlavského letního kina Den plný zážitků.

Fuckeaři otřásli Sokolovnou, pokřtili Baladu

Spoustou lidí očekávaná březnová událost se vydařila perfektně, možná nad očekávání všech. Na své si přišli hlavně příznivci punku.

Na den dětí obdrželi dárek ve formě hudebního překvapení

Mezinárodní den dětí se slaví každoročně 1. června. Na gymnáziu v Telči pro ně bylo letos díky vedení školy a studentům třetích ročníků připraveno hudební překvapení. Kolem jedenácté hodiny žáci nižšího gymnázia usedli do křesel městského sálu a s napětím očekávali, co se bude dít.

Dačický kulturní dům zaplnili Nezmaři

Příznivci biologie budou možná zklamáni, že se nejedná o invazi maličkých živočichů se žahavými rameny, ale hudební fanoušci jistě už ví, odkud vítr vane.

V telčském sále proběhl letos už druhý absolventský koncert

Základní umělecká škola v Telči 19. dubna 2011 pořádala letos již druhý absolventský koncert svých studentů. Během téměř dvouhodinového koncertu na pódiu městského sálu vystoupilo na deset talentovaných žáků. O prvním vystoupení absolventů jsme vás informovali zde.

Dubnový večer patřil absolventským vystoupením

Základní umělecká škola v Telči 14. dubna 2011 pořádala letos první absolventský koncert svých studentů. Během téměř dvouhodinového koncertu na pódiu městského sálu vystoupilo na deset talentovaných žáků.