Vánoce

VIDEO: Naše škola: Gymnázium Telč odkrývá komické záběry střižny. V "péefku"

Rok s rokem popošel a je tu bilancování práce redakce, to si však vyříkáme interně. Abychom však nebyli za nezdvořáky, ale byli před zdvořáky, měli bychom vám srdcatě popřát jak k Vánocům i do nového šťastného roku. Nechť se tak, prosím, stalo. Dárkem buďtež následující video.

VIDEO: Mikuláš odměňoval pilné studenty bonbony, zlobivé sazemi

Varování: tento článek obsahuje informace nevhodné pro děti od 0 do 99 let. Dále se nedoporučuje číst těm, kteří věří, že byl sv. Mikuláš naklonován nebo umí cestovat červí dírou. V opačném případě může dojít k pohoršení, ztrátě dětských iluzí a dobrého vkusu nebo depresím.

Telč v pátek rozsvítí stromeček, zazpívají pod ním děti

Zpívající děti z telčských škol a školek i rodiče přešlapující u stánku s medovinou - nejen to čeká telčské náměstí poslední listopadový pátek. Pokud totiž vše dobře dopadne, přijde možná i Mikuláš a rozsvítí jim stromeček i výzdobu města.

VIDEO: Studenti i učitelé hráli hokej, vyhráli maturanti

Zatímco někteří studenti připravovali tradiční studentský ples, který se letos koná v Třešti 26. prosince 2011, zbytek školy sehrál důležitou roli na zimním stadionu. Přinášíme vám videoreportáž z průběhu dopoledního hokejového turnaje, který proběhl ve čtvrtek 22. prosince 2011.

Vánoční hokejový turnaj prostřednictvím fotoaparátu

Každoroční klání několika hokejových týmů složených ze studentů a učitelů GOB a SOŠ Telč proběhlo dnes na místním hokejovém stadionu. Zhlédněte videozáznam toho nejlepšího z turnaje. K vidění byli nejen spolužáci hráčů, ale také telčská veřejnost. Podpořit průběh přišlo i vedení školy.

Vánoční hokejový turnaj bude letos potřetí

Vánoční hokejový turnaj mezi týmy studentů vyššího gymnázia, střední odborné školy a kantorů proběhne ve čtvrtek 22. prosince 2011.

Maturitní ples gymnázia bude i letos o Vánocích

Purpura už skoro voní na plotně, lidé pečou cukroví a kapři píšou závěti. Zbývá už jenom pár dní! Myslíte Vánoce? Omyl! Samozřejmě maturitní ples studentů telčského gymnázia.

Třetí neděle adventní v Telči v tónech zpěvu i varhan

Dětský pěvecký sbor Telčísla pod vedením Pavla Saláka na svůj koncert do kostela Jména Ježíš v Telči přilákal 11. prosince 2011 nejen příznivce sborového zpěvu. Posluchači vyslechli i varhanní hru žáků místní Základní umělecké školy.

Telč rozsvítila výzdobu, Mikuláši zahráli i gymnazisté

Rozsvícení vánočního stromu, příchod Mikuláše, zpívaní dětí z místních škol a slavnostní ohňostroj sfoukla Telč jednou ranou v pátek 2. prosince 2011. Kulturní program na náměstí Zachariáše z Hradce probíhal až do pozdního večera.

Těsnohlídkova tradice žije, v Krahulčí rozsvítili smrk

Na sto občanů Krahulčí se na pozvání místního rozhlasu v neděli 27. listopadu 2011 sešlo na návsi u vzrostlého smrku pichlavého, aby přihlíželi příchodu Mikuláše a slavnostnímu rozsvěcení živého vánočního stromu.