strom

Telč v pátek rozsvítí stromeček, zazpívají pod ním děti

Zpívající děti z telčských škol a školek i rodiče přešlapující u stánku s medovinou - nejen to čeká telčské náměstí poslední listopadový pátek. Pokud totiž vše dobře dopadne, přijde možná i Mikuláš a rozsvítí jim stromeček i výzdobu města.

U gymnázia padají větve, lidé se ptají proč

Neobvyklý hluk narušil činnost školy a všichni se koukali z oken telčského gymnázia, když ve čtvrtek 15. prosince 2011 pracovníci pomocí plošiny ořezávali stromy stojící na prostranství před školou. První chvilky to vypadalo na nějaký omlazovací řez, k večeru to tak slibné nebylo.

Pád vzrostlé lípy životy neohrozil

Vzrostlá lípa srdčitá na hrázi Ulického rybníka, v těsném sousedství telčského zimního stadionu, se minulý týden vyvrátila. Naši školu o tom informoval student ZŠ Hradecká v Telči. Uvedl, že pád stromu nejspíše zapříčinil silný vítr a silně podmáčené okolí. Při nehodě nevznikly žádné škody na majetku, nikdo nebyl zraněn. Pracovníci města několikametrový strom odklidili v průběhu minulého týdne.

Kdo ho má hezčí? Telč, nebo Třešť?

Již od nepaměti panuje mezi lidmi z Telče a těmi z Třeště typické handrkování, slovní pošťuchování. Třecími plochami jejich sporů je nejedna věc. Třešť vyzdvihuje své prvenství nejvyšších slunečních hodin ve střední Evropě, Telč si zase utahuje z třešťského Masarykova nádraží.