kurz

Tanečníkům svítá naděje, chystá se kurz pro pokročilé

Rádi tancujete, máte za sebou základní taneční kurz. Zapnete si televizi a - hned na prvním programu Star Dance. Marek Eben glosuje, že se tancuje cha cha, chacha. Vy ale za nic na světě nepoznáváte kroky, které vás manželé Málkovi s hadrem na čele před lety učili. Není v tom žádná magie, přiblížit se hvězdám můžete nyní i vy. Legendární učitelé tance z Jihlavy totiž pořádají od ledna 2014 taneční pro pokročilé.

Nejen místní běžkaři míří za stopou na Javořici

Přestože se na počátku zimy větší sněhová pokrývka nepředpokládala, nyní jsou na Javořicku se současným stavem běžkaři spokojeni. Desítky kilometrů dlouhými trasami v mrazivě krásné přírodě se těší až stovky milovníků tohoto zimního sportu.

Třeťáci zachránili andulu, za nabyté vědomosti jsou vděční

Začátkem listopadu se konal kurz první pomoci pro třetí ročníky gymnázia. Mnozí studenti poznali, že populární dýchání z úst do úst není tak jednoduché, jak se zdá.