Z naší školy mnoho nezbude. Většina odmaturuje

Konec května ve znamení maturitních zkoušek neminul ani studenty posledních ročníků telčského gymnázia. Zatímco státní část již mají za sebou, čeká je v nadcházejícím týdnu ještě poslední třešnička do pohárku nervových špagátů, část školní.
Fotografie ke článku: Z naší školy mnoho nezbude. Většina odmaturuje
Ilustrační foto. Studenti slavnostně předstoupí před komisi.
Autor: NŠ/ Archiv Naší školy

O státních maturitách, médii dostatečně propraném tématu, se od Naší školy nedozvíte vůbec nic. O mnoho více se nedozvíte ani o těch školních. Co vám však s politováním musíme oznámit jest, že zlatý věk Našeho školství tímto zřejmě utichne.

Možná se ani neptáte proč, ale je to vskutku a nadmíru neobyčejně zřejmé. V následujícíh dnech bude maturitní zkoušku skládat jádro naší Naší školy, což zapříčiní zbrždění progresivity směřování Naší i naší školy. Škola tak konkrétně přijde o Alču Urbánkovou (17), Ivču Holcovou (11), Jirku Mezeru (2), Kubu Novotného (4), Helču Vítů (5), Leoše Tejkla (17), Lucku Skálovou (13), Peťu Kroupu (56), Ráďu Tichého (5) a Verču Půlkrabovou (4).

Jak jste jistě pochopili, číslo v závorce neudává věk autora, ani počet dětí, nýbrž článkový výkon autorův. Místným postřehem je, že s tímto rokem z naší a tedy i Naší školy odejde drtivá většina významně aktivních jedinců. Všem maturujícím přejeme chuť k jídlu, klidný spánek, pocit připravenosti; u zkoušky pak šťastný tah, vlídný sed a plynulý mluv.

Koncem konců bych všem maturantům poděkoval za osvěžující spolupráci na pěkném projektu a popřál příjemné lenošení při zaslouženém pomaturitním volnu, proloženým výlety za poznáním, příjímacích zkoušek.